Ezme Sistemleri

Ana Sayfa / Makina İmalatı / Ezme Sistemleri

Ezme Sistemleri

Dikey Öneziciler, Yatay Öneziciler, İncelticiler, Karıştırıcılı Tanklar
Dikey Öneziciler: Fındık, fıstık, susam vb. kuruyemişler için kullanıma uygundur. Kullanılan elek modeline göre istenilen kalınlıklarda ürün üretmesi gibi avantajları vardır. Soğutma sistemi sayesinde enerji tüketimi daha az ve ömrü daha fazladır.
Yatay Öneziciler: İstenilen kalınlıklarda ürün elde etmek için kullanılır. Kullanılan elek modeline göre istenilen kalınlıklarda ürün çıkarılır. Uygun bir tasarımla aşınma parçalarına kolay ulaşılabilir olduğundan bakımı kolay ve hızlıdır. Elek çeperlerindeki bıçaklar yüksek basınç yaptığından dayanıklı tasarımı daha uzun ömürlü çalışmalar sağlar.
İncelticiler: Çikolata, kakao ve şekerleme imalatı için uygun sistemdir. İstenilen kalınlıkta ürün çıkartmak için sürekli üretim yapan bilyalı sistemdir. İnsan gücüne fazla ihtiyaç olmaması avantajı vardır. Enerji verimliliği ve üretim kapasitesi yüksek, aşınımı düşüktür.
Karıştırıcılı Tanklar: Karıştırma tankı, ürünleri karıştırma ve ön proses tanklarıdır. Paslanmaz çelikten üretilir ve istenilen kapasiteye göre tasarlanabilir.