Kıyma Sistemleri

Ana Sayfa / Makina İmalatı / Kıyma Sistemleri

Kıyma Sistemleri

Kıyma Makinaları, ER-100 Elekler, Vibrasyonlu Elekler
Kıyma Makineleri: Fındık, fıstık ve ceviz gibi kuruyemiş ürünlerinin parçalanarak tanecikli hale getirilmesi için tasarlanmış dikey bir makinedir. Özel olarak tasarlanan bıçakları çok dayanıklıdır ve ürünü kesmeden parçalar. Kıyma işlemi bölümünde yer alan üç çift silindir arasındaki mesafe hassas olarak kolaylıkla ayarlanabilir, böylece istenilen kalitede ve incelikte ürün elde edilir. Üst bölgesinde bulunan konveyör sayesinde besleme yapılır.
Kıyma Eleği: Kuru ürünleri sınıflandırabilmek için kullanılan sistemlerdir. Ürünün istenilen şekilde ayrılabilmesi elek kasetleri değiştirilebilmektedir. Temas yüzeyleri paslanmaz çelikten üretilir ve yatay makinelerdir. Bu elekler kapalı tiptedir ve rahatlıkla temizlenebilirler.
Vibrasyonlu Elekler: Farklı elek genişlikleri yardımı ile ürünleri tane boyutuna göre ayırmaya ve yabancı cisimlerden arındırmaya, aynı tanecik büyüklüğündeki ürünlerin aynı prosese girmesine yardımcı olur. Genel olarak güçlü konstrüksiyon yapısı olan ve maksimum eleme yapan makinelerdir. Genellikle elek gövdesi, tahrik mekanizması ve elastik sistemden oluşmaktadır. İki, üç, dört kat yani birçok katlı olarak çeşitli ölçü ve kapasitelerde imal edilirler.